Witam wszystkich we wtorek, w nowym miesiącu jakim jest październik.
Nowy miesiąc oznacza na ogół pewne zmiany, nowe zadania, plany, cele. Może nawet wprowadzenie nowych nawyków do wypracowania. A co za tym idzie, mamy sporo informacji, które warto byłoby gdzieś zapisać, aby odciążyć naszą pamięć, a jednocześnie wspomóc ją.
Dla wielu słowo pisane jest bardziej zobowiązujące, więc jest to też metoda do utrzymywania motywacji. Dlatego, skoro mamy już planować, użyjmy odpowiedniego narzędzia. Dla analogowej części społeczeństwa (korzystającej z tradycyjnego papieru i czegoś do pisania) idę z pomocą. Darmowe rozkładówki października do wydrukowania!

Trochę inny układ

Wielu bloggerów, coachów i osób zajmujących się organizacją i wrzucających darmowe materiały do druku przyzwyczaiło nas do kalendarza miesięcznego w formie okienek, jeden tydzień w jednym wierszu, a dni tygodnia w kolumnach. Próbowałam na sobie tego układu i niestety, nie zdawał egzaminu. Ciężko mi wytłumaczyć z czego to się mogło brać. Może po prostu warto wziąć pod uwagę, że każdy jest różny i używa innych technik planowania. Jednak, aby dojść do takiego wniosku, trzeba próbować i testować na sobie.
W taki właśnie sposób i ja próbowałam różnych układów miesięcznych i jednak układ pionowy to jest to, co mi odpowiada najlepiej. Sam układ to oczywiście nie wszystko, ważna jest także odpowiednio duża przestrzeń do notowania. Bo według mnie nie ma nic gorszego niż kalendarz bądź notes, w którym szata graficzna dominuje nad naszymi własnymi notatkami.
Dlatego też do Waszej dyspozycji oddaję planner, który ma bardzo minimalistyczną szatę graficzną, ale dzięki temu to Wasze notatki „wyjdą” na pierwszy plan i nic nie powinno Wam umknąć. Sam projekt to odzwierciedlenie mojego układu miesięcznego, który rozrysowałam w bujo.

Mam wrażenie, że wczorajszy dzień mi po prostu uciekł. Dużo rzeczy zaczęłam jak na przykład rozkładówkę nowego miesiąca. Czy pisanie nowego postu na blog. I nagle dzień się skończył 😅 i ani jedno ani drugie nie ujrzały światła dziennego. Nadrabiam. . Rozkładówka na #październik to swoisty eksperyment, nowy układ. W moim małym #narcissus trzeba trochę pokombinować, aby się ze wszystkim zmieścić. Październik zyskał aż trzy kolumny, gdzie zadania bądź terminy mogę wpisywać pod odpowiednią datą, tygodniem bądź bez terminu, ale w tym miesiącu. Plus zaszalałam z nagłówkiem 😁 . Kto z Was jest już zaplanowany na październik? Jeśli nie macie pomysłu, to jeszcze dziś wrzucę post z darmowymi rozkładówkami na październik. Do wydrukowania. . #bujo #bulletjournal #bulletjournalmonthlog #bulletjournalmonthlylog #monthlylog #month #pazdziernik #october #orange #pomaranczowy #illustration #illustrations #art #artistic #rysunek #rysunki #rysowanie #drawing #draw #typo #typography #planner #planning #planowanie #bulletjournalpolska #bulletjournalpoland

Post udostępniony przez Sylwia Ptak (@lazykiwi.93)

Do wyboru do koloru

Oprócz tego zaprojektowałam ten sam układ w trzech różnych stylach. Pierwszy opiera się na gridzie zbudowanym z kropek. Dzięki nim linijka nie jest już potrzebna, a sama siatka nie jest aż tak agresywna jak popularna kratka. W drugim stylu kropki znikają, natomiast ramki są budowane z linii prostych. Ten styl jest bardzo czysty i minimalistyczny. Ale jednocześnie daje duże pole do popisu osobie, która go używa. Plus nie zużywa zbyt dużo tuszu w drukarce 😉 Trzeci styl jest podobny do poprzednika, jednak cienkie ramki są zastąpione przez szare pola.
Jak wykorzystacie dany planner będzie już zależało od Was samych. Ja przekazuję Wam jedynie narzędzie, z którego (mam nadzieję) będzie Wam się praktycznie korzystało.
Dodatkowo każda rozkładówka jest w wersji czarno-białej i kolorowej (nagłówki są pomarańczowe).

Pobierz: Planner Kropki czarno-białyPlanner Kropki kolorowy

Pobierz: Planner Linie czarno-biały | Planner Linie kolorowy

Pobierz: Planner Plama czarno-biały | Planner Plama kolorowy

Koniecznie dajcie mi znać co sądzicie o takim układzie, który styl jest Wam najbliższy. Co byście jeszcze dołożyli do takiego plannera. Wszelkie pomysły, wskazówki mile widziane.

Drukujcie, wypełniajcie, korzystajcie. Możecie też oznaczać planner np. na Instagramie jako #lazykiwiplanner. Jestem bardzo ciekawa co wyczarujecie z tego prostego projektu!